Yüksek Yoğunluklu Halojen Lamba

Yüksek Yoğunluklu Halojen Lamba

Neden Quartz?...
Goldsun Quartz ısıtıcıları diğer elektrikli ısıtıcılardan ayıran quartz lambasıdır. Özel olarak ISITMA amaçlı dizayn edilmiş olan bu lamba, harcadığı elektrik enerjisinin %99'nu ısıya dönüştürür, çalıştırıldığı andan itibaren yüzeyi 2 saniye içerisinde 900°C sıcaklığa ulaşabildiğinden, anında ve etkin ısıtma sağlar.

Uzun Lamba Ömrü…
Goldsun Quartz ısıtıcıların lambaları ortalama 5000 saat ömre sahiptir. Doğru kullanıldığı taktirde kolaylıkla 7000 saati bulan ve hatta bu rakamlarında üzerinde bir ömre ulaşıldığı birçok uygulama mevcuttur.

Goldsun Quartz Lamba Teknolojisi

Tungsten filaman
Lamba yüzeyinin 900°C'ye ulaşmasını sağlayan içerisindeki Tungsten elementinden mamul filamandır. Tungsten ergime sıcaklığı çok yüksek (3400°C) olduğundan dolayı tercih edilmiştir ve çalışma sırasında filaman sıcaklığı 1200°C'yi bulmaktadır.


Quartz Tüp
Lambanın tüpü gerçek quartz kristalinden yapılmıştır. Quartz yüksek sıcaklıklara dayanabilen bir maddedir. Ayrıca ani sıcaklık değişikliklerinde oluşabilecek şoklara karşı da dirençlidir. Bu iki özelliği, lamba yüzeyinin 2 saniye gibi bir kısa sürede 900°C'ye çıktığı göz önüne alındığında önem kazanmaktadır. Bunlara ek olarak, quartz radyant ısıyı geçirgendir bu sayede de lamba verimini maksimum düzeye çıkarmaktadır.


Halojen Dolgu Gazı
Quartz Tüpün içerisine doldurulmuş olan Halojen gaz Tungsten Filamanın buharlaşmasını minimuma indirmektedir. Böylelikle filamanın dolayısıyla da lambanın ömrü maksimum seviyeye çıkmaktadır.