Çukurova Isı, ısıtma sektöründe hizmet vermek üzere, 1991 yılının ilk çeyreğinde, ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş Radyant Isıtma Sistemlerinin ithalat, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Çukurova Isı, kurulduğu günden bu yana, ülkenin ve pazarın gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ürün gamını geliştirerek ürün çeşitlerini arttırmıştır. İlerleyen zaman içerisinde, borulu radyant ısıtıcıların yanı sıra, açık alevli radyant ısıtıcılar, seyyar tip radyant ısıtıcılar, açık alanlarda kullanılan ısıtıcılar, kümes ısıtıcıları, sıcak hava üreteçleri, çatı sızdırmazlık elemanları, proses brülörleri ve doğal gaz yedekleme ekipmanları gibi birçok değişik ürünle de hizmet vermeye başlamıştır. Hâlihazırda ABD, İngiltere, Hollanda, İtalya, Japonya ve Avustralya’da yerleşik 11 farklı firmanın Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir ve GOLDSUN ve SILVERSUN markalarıyla farklı ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir.

Çukurova Isı kuruluş amacına yönelik olarak konusunda daima lider olmak ve bu konumunu korumak için müşterilerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyacı, sorunlarını kendi sorunu olarak görmektedir. Bu sayede proje aşamasından başlayarak, satış sonrası hizmetlerine kadar her türlü hizmet yüksek kalite ön planda olacak şekilde verilirken, müşteri memnuniyeti de en üst seviyede tutularak onlarca yıldır sektöründeki pazar liderliği korunabilmektedir.

Çukurova Isı ayrıca 2000 yılından bu yana GOLDSUN markasıyla kısa dalga infrared ısıtıcıları imal etmektedir. Infrared ısıtma teknolojisindeki en son gelişmeleri müşterilerine sunabilmek ve farklılık oluşturabilmek amacıyla devamlı AR-GE çalışmaları yapmakta ve neticesinde altyapı yatırımlarını gerçekleştirmektedir.

Bunun yanında Çukurova Isı sürdürülebilirlik açısından doğaya ve çevreye saygılı, ve de işçi sağlığı ve iş güvenliği konularına da ilgili yasal mevzuatlara uygun bir şekilde hizmet üretmektedir. Bu bağlamda hem ürünler hem de sağlanan hizmet konusunda gerekli tüm sertifikasyonlarını almıştır ve sektöründe ISO9001sertifikası olan tek firmadır.

ÇÖZÜM ODAKLI ESNEK ÜRETİM

Çukurova Isı müşterilerinin ihtiyaçlarına göre çözüm odaklı çalışma prensibini benimsemiştir. Bu sayede gelen talepler en iyi şekilde incelenerek uygun çözümler
üretilebilmektedir. Satış önceliğini müşteri talepleri üzerine yoğunlaştıran Çukurova Isı, organizasyonunu buna göre şekillendirmiş ve müşterilerinin çözüm ortağı olabilmek için esnek üretim yapısına sahip olmuştur.

İNOVASYON

AR-GE çalışmalarıyla pazar koşullarını takip eden değil pazara yön veren firma olarak Çukurova Isı enerji verimliliğini maksimize edecek inovatif çözümler üretmektedir. Bu bağlamda yapılan özgün reflektör tasarımı, özel kasa imalatı ve benzersiz ürün çalışmaları ısıtma verimliliğini maksimize ederken enerji sarfiyatını da minimuma indirmektedir.

İMALAT TEKNOLOJİSİ

Esnek üretim felsefesini sağlayabilmek adına imalatın tüm noktaları son teknoloji ekipmanla donatılarak, güvenlik, kalite ve istikrar en üst seviyede kontrol edilmektedir.

YERLİ ÜRETİM

Dünyanın gelişmiş ülkelerine ihracat yapacak şekilde standartları yüksek imalat yapan Türk firmalarının üretim kalitesi, firmamızın da güvenle sergilediği karakteristik özelliğidir. Ürünlerde kullanılan ampül haricinde tasarımdan imalatına kadar Çukurova Isı ekibinin eseridir ve “Made in Turkey” markasını taşımaktadır.